MARUF AKADEMİ

İnsanoğlu tekdüze bir varlık değildir. Hayal gücü, düşünme, yoğunlaşma, tasarlama gibi kabiliyetlerin bahşedildiği emsalsiz ve sürekli değişen gelişen bir varlıktır. Bu nedenle kazanacağı her farklı bakış açısı yeni dünyalara açılan kapılar gibidir. İşte bu noktada Maruf Akademi eğitim sistemi katılımcı öğrencilerine farklı bakış açılarını, psikolojiyi, araştırma ve geliştirmeyi, deneyerek tecrübe etmeyi, öğretileni yaşatmayı amaçlayan bir eğitim programıdır.

Bilinen eğitim sistemlerini, sınavları, imtihanları, notları unutun. Maruf Akademi programında ecdadımızın okullarda serlevha olarak yazdığı gibi, burada “hiç bir kuş yüzmeye, hiç bir balık uçmaya zorlanmaz”

Öğrenciler ekseriyetle öğrendiklerini bir zaman sonra unuturlar. Aslında unutmak diye bir şey yoktur. Beynin tutmayı istemediği bilgileri arka plana atmasıdır bu. Maruf akademi programında öğrenciler not kaygısı ile eğitime tabi tutulmazlar. Öğrenmek isteği ile gelen öğrenciler eğitimlere alınır. Bu nedenle öğrenci alımlarımızı sözlü mülakat şeklinde yapıyoruz.

Maruf akademi programında eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz kendilerine ait bakış açılarıyla projeler üretebilen, tasarılarını geliştirebilen, sosyal olarak özgüven sahibi bireyler olarak mezun olurlar. Artık onlar geleceğin Mimar Sinan’ları, İbn’i Sina’ları olma yolunda ideal sahibi, nitelikli ve kendi öz değerleri harmanlanmış çift kanatlı kuşlardır.

Gelecek sadece düşünen değil, düşündüklerini hayata geçirebilen ve geliştirebilenlerin olacaktır.

MARUF AKADEMİ PROGRAMI UYGULAMA SAHALARI

Maruf Akademi eğitimleri sadece Çoban Mustafa Paşa Vakfı Eğitim merkezinden değil, işbirliği içerisinde bulunduğu birçok kurum ve kuruluşla yapılan protokoller ile mekan değişikliği yapılarak daha zengin bir hale getirildi.

Bu kurumlar arasında Gebze Gençlik Merkezi, Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı, Musa Efendi Külliyesi, Huzurevleri, Sosyal Hizmetler Kamu Kurumları ve sosyal etkinlik sahaları bulunmaktadır.

Gençlerimize farklı bakış açıları kazandırmaya odaklanan Maruf Akademi, eğitim sahalarında da farklılıklar ile gençlerimize daha zengin bir içerik ve nitelikli bir eğitimi hedefliyor.

GENEL KAİDELER

MARUF AKADEMİ SINIFLARI VE EĞİTİM PROGRAMLARI

Maruf Akademi Programlarına ait son gelişmeleri, yayın akışlarını, eğitim programlarını sosyal medya hesapları üzerinden de takip edebilirsiniz.